Czy wiesz, że możesz cieszyć się świeżymi krążkami cebuli nawet zimą, nie wychodząc z domu? Jest to możliwe dzięki tłoczeniu cebuli – niezwykle prostemu zabiegowi, który zamieni Twoją kuchnię w mały przydomowy ogródek. Przeczytaj, jak to zrobić tutaj.

Chcesz mieć zawsze pod ręką świeżą cebulę? To jest możliwe

Świeża dymka to nie tylko smaczny dodatek do kanapek czy obiadów, ale także prawdziwa bomba witaminowa. Uprawiając cebulę na siłę, możemy cieszyć się jej smakiem przez cały rok, bez konieczności wychodzenia z domu. Jak to zrobić?

Kiełkowanie cebuli to proces, z którym z pewnością poradzisz sobie bez żadnych problemów. Możemy to zrobić na dwa sposoby – umieszczając cebulę w ziemi i w garnku, lub umieszczając ją w garnku wypełnionym wodą.

Ale najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią cebulę. Powinno być zdrowe, bez oznak chorób i uszkodzeń. Poza tym dobrze, żeby był dojrzały i dobrze ukształtowany, ale niekoniecznie duży. Idealna będzie cebula wyhodowana wcześniej w ziemi, ale możemy wykorzystać też cebulę dostępną w sklepie, pod warunkiem, że nie będzie przesuszona i uszkodzona.

Jak wyhodować cebulę z pojemnika? Istnieją dwa sposoby

Przygotowaliście już cebulę? Świetnie! Teraz możemy przejść do uprawy. Jest jeden sposób cebulę włóż do pojemnika wypełnionego wodą. Idealny do tego jest niski pojemnik. Wystarczy umieścić cebulę w taki sposób tak, aby opierał się o krawędź pojemnika i że dolna część jest zanurzona w wodzie. Nie zapomnij regularnie dodawać wody. Już po kilku dniach zobaczysz, że cebula zaczyna rosnąć.

Jeśli wolisz tradycyjne metody, możesz spróbować cebula w doniczce. Wystarczy wypełnić doniczkę do połowy ziemią, vwkładasz do niego cebulę i przykrywasz ziemią. Upewnij się, że żarówka jest dobrze zamocowana i połowa jej wysokości wystaje ponad podłoże. Potem wystarczy regularnie podlewać i cieszyć się własnoręcznie wyhodowaną cebulą.

Redakcja Pasja w Tobie.

Powiązane artykuły:

Jak przechowywać cebulę? Jest duże prawdopodobieństwo, że robisz to źle. W ten sposób warzywa psują się szybciej

Kiedy sadzić dymkę? Będzie grzybować po deszczu nie tylko ze względu na czas.