Chcesz pościel jak w drogim SPA? Zawsze myj go w ten sposób. To ulubiony patent hotelarzy

Kiedy docieramy do hotelu, pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, jest miękka i pachnąca pościel. Marzymy, aby nawet poszewki w domu były miękkie i przyjemne w dotyku. Możliwe, że popełnisz jeden błąd podczas ich prania i dlatego są szorstkie.

Marzymy, aby nawet poszewki w domu były miękkie i przyjemne w dotyku
Zdjęcie: Pixabay/JayMantri

Wracasz zmęczony z pracy do domu, bierzesz gorącą kąpiel i kładziesz się do łóżka z miękką i pięknie pachnącą pościelą. Brzmi jak marzenie, które może spełnić się jedynie podczas pobytu w SPA. Takim relaksem i błogim snem możesz cieszyć się w domu, jednak najpierw musisz zadbać o swoje poszewki na poduszki. Jeśli nie zostaną odpowiednio umyte, mogą stać się szorstkie, podrażniać ciało, a nawet śmierdzieć. Zamiast uprzyjemniać sen, sprawiają, że staje się on tylko bardziej nieprzyjemny.

Jak często zmieniasz poszewki na poduszki? Raz w miesiącu to zbyt rzadko

Wybierając pościel kierujemy się materiałem, kolorem i rozmiarem. Jeśli chcemy, żeby służył nam przez długi czas, trzeba o niego odpowiednio dbać. W naszych sypialniach najczęściej znajdziemy pościel bawełnianą, satynową lub flanelową. Pościel należy zmieniać raz na dwa tygodnie. Latem należy to robić częściej, gdyż pocimy się bardziej, co powoduje nieprzyjemny zapach pościeli i mogą pojawiać się na niej żółte plamy. I nie zapomnij codziennie wietrzyć kołdry i poduszek. W ten sposób pozbędziesz się roztoczy i mikroorganizmów. Poza tym znacznie łatwiej zasnąć pod świeżą kołdrą.

Jak prać pościel? Zamień płyn zmiękczający na jeden składnik

Regularne pranie pościeli jest bardzo ważne, ale trzeba to robić dobrze. Pościel należy prać zgodnie z zaleceniami producenta, jednak dla najlepszego efektu należy ją prać w najwyższej możliwej temperaturze. Powinna wynosić co najmniej 40 stopni C, a najlepiej 60 stopni C. Wtedy masz pewność, że pozbędziesz się wszystkich bakterii. Jeśli chcesz zmiękczyć pościel, zamiast płynu zmiękczającego do komory wlej pół szklanki octu. Działa dezynfekująco i zapobiega pleśnieniu tkanin. Nie musisz się martwić konkretnym zapachem. Znika w trakcie prania, a odświeżone poszewki wyjmujesz z bębna.

Redakcja Pasja w Tobie.

Powiązane artykuły:

Prosty trik na czystą i świeżą pościel w godzinę. Wystarczy produkt z kuchni

Najlepsze krajowe patenty na wybielanie bielizny pościelowej

author avatar
Ezrę Kleina
Jako doświadczony dziennikarz, znawca przydatnych wskazówek, moją pasją jest przekazywanie wartościowych informacji i praktycznych poradników szerokiemu gronu odbiorców. Moje artykuły charakteryzują się dokładnymi badaniami i weryfikacją wiarygodnych źródeł, które zapewniają jakość i dokładność każdej podawanej przeze mnie informacji.
Loading...