Należy to zrobić w lutym z hortensjami i całym łóżkiem

Już niedługo w ogrodach pojawią się pierwsze kwiaty. Na zewnątrz robi się coraz cieplej, więc możemy zabrać się za sprzątanie. Mamy mnóstwo pracy. Wczesna wiosna to idealny czas na cięcie hortensji.

Często decydujemy się na cięcie hortensji jesienią przed nadejściem zimy. Jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest pozostawienie kwitnących kwiatostanów na krzakach. Dowiedz się, jak prawidłowo przycinać hortensje.

Kiedy przycinać hortensje?

Przycinanie hortensji jesienią jest ryzykowne. Jeżeli zbyt wcześnie podejmiesz decyzję o skróceniu pędów, istnieje ryzyko, że na roślinie wyrosną nowe pędy. Jeśli tak się stanie, mogą zamarznąć.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest pozostawienie hortensji razem z kwiatostanami i zadbanie o obcięcie pędów wczesną wiosną. To pobudzi roślinę do wzrostu i kwitnienia.

Przycinając hortensję po zimie, możesz pozbyć się także uszkodzonych i chorych pędów. Ale jak to zrobić dobrze? W swoim najnowszym filmie na YouTube Hubert Lamański pokazał, co robi z kwietnikiem po zimie.

Jak prawidłowo przycinać hortensje?

Gdy na zewnątrz zrobi się cieplej, możemy powoli przystąpić do sprzątania ogrodu. Hortensje można bezpiecznie ciąć nawet w lutym, jeśli rano ustaną przymrozki. Należy to zrobić najpóźniej w marcu.

Wiosną hortensje należy znacznie skrócić. Należy je skrócić do wysokości około 20 cm od podłoża. Jednak nie tylko one wymagają naszej uwagi o tej porze roku. Inne rośliny również należy przyciąć.

Pielęgnacja klombów w lutym

Hubert Lamański zaznacza, że ​​w lutym naszej uwagi wymagają nie tylko hortensje. Musimy między innymi dbać także o trawnik. Warto usunąć nadmiar liści i gałęzi. Dodatkowo możemy zająć się wapnowaniem.

Powinniśmy także przenieść się do klombów. Tutaj przycinamy hortensje, ale to nie wszystko. W lutym możemy oczyścić grządki i przyciąć trawy ozdobne. Ważne, żeby nie było już przymrozków.

author avatar
Ezrę Kleina
Jako doświadczony dziennikarz, znawca przydatnych wskazówek, moją pasją jest przekazywanie wartościowych informacji i praktycznych poradników szerokiemu gronu odbiorców. Moje artykuły charakteryzują się dokładnymi badaniami i weryfikacją wiarygodnych źródeł, które zapewniają jakość i dokładność każdej podawanej przeze mnie informacji.
Loading...