Napój nawadniający lepiej niż woda. Czy wiedziałeś o tym?

Brak wody zagraża nam przez cały rok, nie tylko latem podczas upałów. Dlatego jeśli cierpisz na którąkolwiek z opisanych poniżej chorób, koniecznie zadbaj o odpowiednie nawodnienie. Mamy na to kilka sposobów.

Niewydolność nerek, obrzęk mózgu, skrajne wyczerpanie, udar, a w rezultacie nawet śmierć. To wszystko potencjalne skutki odwodnienia, które są szczególnie niebezpieczne w czasie upałów, ale nie można ich lekceważyć w pozostałych porach roku. Zanim jednak wystąpią tak poważne choroby, organizm wysyła nam pewne sygnały ostrzegawcze, które oznaczają konieczność szybkiego zbadania kwestii stanu swojej gospodarki wodnej.

Objawy odwodnienia

Manifestacja braku wystarczającej ilości płynów w organizmie objawia się w organizmie kilkoma specyficznymi objawami. Pierwszą z nich jest oczywiście wzmożone uczucie pragnienia. Jest to jednak zwodnicze, ponieważ wielu z nas znieczula się na ten objaw i uważa go za coś naturalnego i całkowicie nieszkodliwego.

Inne objawy odwodnienia obejmują suchość i szorstkość skóry, bóle i zawroty głowy, uczucie wyczerpania, osłabienie. Dzieci są szczególnie narażone na drażliwość i brak koncentracji. Niezapewnienie odpowiedniego nawodnienia skutkuje problemami z pamięcią i koncentracją, a także ogólną drażliwością.

Napój nawadniający lepiej niż woda

Naukowcy zalecają w czasie upałów pić dużo wody i wzbogacać ją niewielką ilością soli. Powstały napój uzupełni nie tylko płyny, ale także sód, który tracimy między innymi wraz z potem. Jednak nawet jeśli na zewnątrz nie jest gorąco, warto wiedzieć, które napoje dobrze nawadniają, a jednocześnie… dobrze smakują. smakują dobrze.

Pierwszym z tych magicznych napojów jest mleko. Mleko w płynie okazuje się najskuteczniejszym napojem nawadniającym. To oczywiście jego odtłuszczona wersja. Efekt ten wynika z obecności w mleku białek, tłuszczu, sodu i potasu.

Inne napoje, o których naukowcy często wspominają przy tej okazji, to kawa, zielona herbata, sok pomarańczowy i napoje izotoniczne. Każdy z tych płynów nawilża, poprawia pracę mózgu, zmniejsza ryzyko udaru, a przede wszystkim – doskonale nawadnia komórki organizmu.

author avatar
Ezrę Kleina
Jako doświadczony dziennikarz, znawca przydatnych wskazówek, moją pasją jest przekazywanie wartościowych informacji i praktycznych poradników szerokiemu gronu odbiorców. Moje artykuły charakteryzują się dokładnymi badaniami i weryfikacją wiarygodnych źródeł, które zapewniają jakość i dokładność każdej podawanej przeze mnie informacji.
Loading...